jeszczejedenblog.pl

biznes, finanse, marketing

Opakowania tekturowe
Zakupy

Opakowania tekturowe i kartonowe ekologiczną alternatywą dla plastiku

Coraz więcej firm – także producenci pudełek i opakowań wysyłkowych – zaczynają obierać kierunek, który ma przeciwdziałać pogłębianiu się poziomu zanieczyszczeń naszej planety. Marki chętnie sięgają po materiały pochodzące z odzysku, a także zamieniają plastik na papier, który można poddać recyklingowi. Doskonałym tego przykładem jest branża e-commerce, która zamiast plastiku, sięga po opakowania dla sklepów internetowych z tektury lub kartonu.

Pudełka wysyłkowe wizytówką e-sklepów

Liczba sklepów internetowych rośnie jak grzyby po deszczu. Konkurencja jest coraz większa, wiele firm szuka zatem sposobu, by wyróżnić się od innych. Pudełka wysyłkowe – wykonane z materiału, który można poddać recyklingowi – w oryginalnym kształcie lub z logotypem firmy to jeden z pomysłów na bycie krok przed konkurencją. 

Najmodniejsze opakowania wysyłkowe i pudełka dla e-commerce

Najmodniejsze opakowania wysyłkowe to oczywiście propozycje w duchu rozwiązań ekologicznych i etycznych. Najlepiej sięgnąć po pudełka dla e-commerce z tektury falistej lub też materiałów pochodzących z odzysku. Konsumenci są coraz bardziej świadomi i szukając e-sklepu, w którym złożą zamówienie, chcą postawić na markę, dbającą o środowisko naturalne lub rezygnującą z plastiku. Ponadto w trendach jest wspieranie rodzimych marek. Jednym z takich polskich przedsiębiorstw, wytwarzających opakowania wysyłkowe, jest Viki Family, działająca od 1981 roku i zatrudniająca obecnie prawie 100 pracowników. 

Jakie powinny być opakowania dla sklepów internetowych?

Opakowania dla sklepów internetowych powinny być solidnie wykonane z mocnym zamknięciem, które nie otworzy się podczas transportu. Estetyczne i staranne ich wykonanie to kolejny atut, na który klienci zwracają uwagę. Ich wielkość należy dopasować do przesyłanej zawartości – obecnie dostępne są niemal nieograniczone warianty, kształty i grubości materiału. Można zatem wybrać opakowania dla sklepów internetowych skrojone na miarę. 

Viki Family wiodącym producentem opakowań tekturowych

Firma Viki Family od lat dostarcza polskim klientom wysokiej jakości opakowania tekturowe i opakowania dla sklepów internetowych. Ten producent opakowań kartonowych proponuje wysokiej jakości rozwiązania z tektury falistej w atrakcyjnej cenie. Wyróżnia go szybki termin realizacji, a także własny dział projektowy. Viki Family działa w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa polskiego i unijnego, z wdrożonym systemem jakości ISO, a ich produkty posiadają niezbędne certyfikaty (m.in. FSC). W portfolio Viki Family znajdują się opakowania dla sklepów internetowych i pudełka wysyłkowe z tektury falistej 3-warstwowej i 5-warstwowej. Istnieje także możliwość zamówienia 4-kolorowych nadruków flexograficznych oraz opakowań kaszerowanych z nadrukiem offsetowym.