jeszczejedenblog.pl

biznes, finanse, marketing

atrakcje na impreze
Praca

Jakie atrakcje wybrać na imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne dla pracowników organizowane są dziś zarówno przez duże, jak i znacznie mniejsze firmy. Ich celem jest przede wszystkim spotkanie się na neutralnym gruncie oraz- jak sama nazwa wskazuje – zintegrowanie osób zatrudnionych w zakładzie. Jakie atrakcje warto uwzględnić, planując imprezę integracyjną?

Integracja w formie team building

Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie imprezy, których celem jest przede wszystkim bliższe poznanie słabych i mocnych stron pracowników. Polegają one na udziale w różnego typu grach miejskich czy wspólnym rozwiązywaniu zadań, tak aby zespół przekonał się, kto i jaką rolę może przyjąć. Tego typu aktywności należy dobrze zaplanować, biorąc pod uwagę między innymi:

  • wiek pracowników,
  • możliwości pracowników,
  • warunki atmosferyczne – jeśli impreza odbywa się w plenerze,
  • stopień trudności poszczególnych zadań.

Nierzadko w procesie planowania imprezy biorą udział specjaliści, na przykład psycholodzy, pracownicy działu HR, czy trenerzy osobowości.

Oficjalna impreza integracyjna

W niektórych zakładach pracy tradycją jest organizowanie eleganckich przyjęć, na których na przykład nagradzani są najlepsi pracownicy. Tego typu spotkania wymagają odpowiedniej oprawy – organizatorzy muszą zadbać przede wszystkim o catering oraz napoje. Mogą również zdecydować się na różnego typu atrakcje, które umilą gościom wieczór. Wśród nich najczęściej wymienia się:

  • koncerty,
  • pokazy artystyczne,
  • pokazy taneczne.

Imprezy integracyjne dla firm może uświetniać delikatna muzyka, która wydobywa się z głośników w tle. Czasami atrakcją dla gości jest degustacja wysokiej jakości alkoholi bądź potraw z odległych rejonów świata. Ważne, aby zadbać o różnorodność, tak aby impreza integracyjna nie kojarzyła się pracownikom jednoznacznie.

Pomysły na to, jak uatrakcyjnić spotkanie integracyjne

Imprezy integracyjne dla firm możemy uatrakcyjnić, organizując je na przykład w plenerze- tego rodzaju forma spotkania zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, dobrym pomysłem będą warsztaty artystyczne czy kulinarne. Coraz częściej w ramach imprezy przedświątecznej pracownicy wspólnie pieką pierniki bądź dekorują pisanki. Możliwości jest naprawdę sporo, a wszystko zależy tutaj od zaangażowania osób zatrudnionych w firmie oraz oferty miejsca, w którym organizujemy spotkanie. Warto zapoznać się z tą, która dostępna jest pod adresem https://bistro70.pl/imprezy-integracyjne-w-pszczynie/. Impreza firmowa w Pszczynie może przyjmować różne formy, zgodnie z potrzebami i wymaganiami organizatorów.