jeszczejedenblog.pl

jeszczejedenblog – biznes, finanse, marketing

jak założyć bloga
Zakupy

Jak założyć bloga szybko i tanio?

Prowadzenie bloga jest dziś bardzo popularną aktywnością, a wiele osób na swoich stronach zarabia przyzwoite pieniądze, co często jest główną motywacją do blogowania. Jak założyć bloga w krótkim czasie i zrobić to możliwie jak najtaniej?

Proste sposoby na założenie bloga

Perspektywa stworzenia bloga przeraża wiele osób, ale istnieją na to szybkie i sprawdzone sposoby. Niektóre są możliwe do wdrożenia niemal natychmiast, a inne wymagają nieco czasu, jednak nadal da się szybko je zrealizować.

Najłatwiejszym sposobem na stworzenie nieskomplikowanej strony, jaką jest blog, jest zbudowanie go przy użyciu jednego z licznych narzędzi, które umożliwiają tworzenie stron metodą „przeciągnij i upuść”. Takie łatwe kreatory stron dostępne są zarówno z poziomu przeglądarki, jak i w formie aplikacji mobilnych. Do tworzenia blogów przy ich pomocy niepotrzebna jest nawet znajomość HTML-a i CSS-a, chociaż jest ona pomocna, jeżeli chce się mieć większą kontrolę nad wyglądem strony.

Można też nauczyć się korzystania z jednego z popularnych systemów CMS, które pozwalają na zbudowanie bloga z zachowaniem większej kontroli nad jego wyglądem i budową. W wielu przypadkach znajomość  HTML i CSS jest tu wymagana, jednak nie musi być ona zaawansowana i jeżeli czas nie nagli, warto przez 2 tygodnie samodzielnie nauczyć się tych języków, by stworzyć za darmo przyjemną stronę.

Czy bloga da się założyć tanio?

Początkujący blogerzy zastanawiają się, jak założyć bloga jak najtaniej. Na cenę debiutu składa się wiele czynników, ale może być ona wręcz śmieszna. W przypadku korzystania z systemu CMS, samo stworzenie bloga jest darmowe. Potrzebne jest jednak wykupienie hostingu i domeny. Ich koszt nie jest jednak duży, a często obowiązują też liczne promocje dla nowych blogów, dzięki czemu przynajmniej jedną z tych usług można otrzymać za darmo przez pewien ustalony w regulaminie okres korzystania z niej.

Jeżeli chce się skorzystać z narzędzi do tworzenia stron metodą „przeciągnij i upuść”, trzeba zapłacić za takiego bloga, jednak ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych miesięcznie, a wiele firm udostępniających takie narzędzia oferuje też w pakiecie domenę oraz hosting.

Założenie bloga nie jest więc ani trudne, ani kosztowne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć stronę, która z czasem zacznie przynosić sensowny dochód pasywny, jeżeli tylko zapewni się atrakcyjne i wnoszące wartość w życie użytkowników treści. Blogowanie nie jest niczym skomplikowanym, o czym warto się przekonać.