jeszczejedenblog.pl

biznes, finanse, marketing

Zakupy

Codzienne rytuały, które uprzyjemnią pracę w biurze

Praca biurowa zwykle wykonywana jest pod presją czasu i w stresie. Współpracownicy nieczęsto mają okazję do tego, aby porozmawiać ze sobą, a tym samym lepiej się poznać i efektywniej wymieniać informacje, dotyczące wykonywanych obowiązków zawodowych. Praca biurowa nie sprzyja również kondycji fizycznej. Oto kilka sposobów na to, jak uprzyjemnić pracownikom biurowym dzień, jednocześnie dbając o ich komfort fizyczny i psychiczny.

Rozmowa przy kawie

Zdecydowana większość pracowników lubi uciąć sobie krótką pogawędkę przy porannej bądź popołudniowej kawie. Warto stworzyć zatrudnionym w firmie warunki do rozmowy, która pozwoli im na chwilę oderwać się od obowiązków, a tym samym nabrać energii na resztę dnia. Dobrym pomysłem będzie postawienia stolika i kilku krzeseł w kuchni firmowej. Możemy również wyznaczyć godziny, w których cały zespół zbiera się na wspólnej kawie bądź na lunchu – niemniej jednak jest to dobry pomysł jedynie w przypadku, gdy pracownicy są już ze sobą zintegrowani, przynajmniej w niewielkim stopniu. Raz w tygodniu warto natomiast zorganizować luźne spotkanie, na którym omówione zostaną wszelkie problemy czy wątpliwości członków zespołu, oczywiście w kontekście wykonywanych przez nich obowiązków zawodowych.

Sport w biurze

Duże korporacje zatrudniają trenerów, którzy raz dziennie przeprowadzają w każdym zespole krótką gimnastykę. Jest to dobry sposób na to, aby zadbać o formę, a jednocześnie na chwilę zmienić niewygodną dla kręgosłupa, siedzącą pozycję. W przypadku mniejszych firm zatrudnienie trenera nie wchodzi w grę, gdyż pociąga za sobą zbyt duże koszty. Niemniej jednak nie oznacza to, że trzeba rezygnować z aktywności fizycznej pracowników. Wręcz przeciwnie – z pomocą przychodzą sprzęty, które można ustawić w jednym pokoju. Stanie się on mini siłownią firmową, w której pracownicy będą mogli się zrelaksować i zadbać o swoją formę. Jej wyposażenie nie musi być bardzo bogate – wystarczy bieżnia biurowa, piłki do skakania czy mata do jogi.

Owocowe dni

Każdy zapewne słyszał o owocowych dniach w korporacjach, jednak zwyczaj ten warto wprowadzić w mniejszych firmach. Dlaczego? Dzięki temu dbamy o zdrowe nawyki żywieniowe pracowników – spożywane owoce dostarczają im witamin i minerałów. Mając do dyspozycji zdrowe produkty, częściej rezygnują ze słonych czy słodkich przekąsek. Warto wziąć pod uwagę, że pracownicy nie zawsze mają możliwość zakupienia świeżych owoców we własnym zakresie, bowiem gdy udają się do pracy, sklepy warzywne są jeszcze zamknięte. Tymczasem słodkie jabłka, banany czy truskawki z pewnością dodadzą im energii do pracy, a jednocześnie odżywią nie tylko ciało, ale i umysł.

Istnieją proste sposoby na to, aby praca biurowa nie była monotonna i szkodliwa dla zdrowia pracowników. Ponadto, wcale nie wymają one inwestowania sporych środków pieniężnych, jak się powszechnie uważa. Wspólna kawa, dostępne w biurze owoce czy możliwość zrobienia sobie przerwy na trening dobrze wpływają na zdrowie pracowników, a tym samym na ich efektywność.