jeszczejedenblog.pl

biznes, finanse, marketing

ranking kart kredytowych
Finanse

Ranking kart kredytowych – jaką kartę wybrać?

Karta kredytowa to bardzo wygodne narzędzie płatnicze. Wiele osób używa swoich kart na co dzień, nie zwracając większej uwagi na ich wady lub zalety. Jednakże w rzeczywistości każdy powinien starannie dobrać kartę kredytową względem swoich rzeczywistych potrzeb finansowych.

Na co należy zwrócić przy wyborze karty kredytowej?

Większość banków polskich proponuje swoim klientom możliwość złożenia wniosku o kartę kredytową. Akceptacja takiego wniosku jest jednak uzależniona od tego, czy klient spełnia pełne wymogi. Podstawową kwestią, jaka jest sprawdzana przy wnioskowaniu o kartę tego typu, jest zdolność kredytowa. To właśnie od niej zależy, czy bank uzna danego klienta za godnego zaufania.

Wybierając ofertę, na pewno nie warto kierować się nazwą banku. Zamiast tego kluczowe są comiesięczne opłaty związane z używaniem swojej karty na co dzień. Większość ofert na rynku polskim wymaga symbolicznej opłaty co miesiąc, wynikającej z samego posiadania karty. Często też samo wydanie karty oznacza dodatkowy wydatek, choć jest to niska kwota. Wszystkie karty kredytowe mają swój limit, a także okres bezodsetkowy. Istotną kwestią jest także RRSO, które powinno być jak najniższe jeżeli klient chce uniknąć wysokich opłat. Zatem zanim podejmie się decyzje o tym, gdzie złożyć wniosek o kartę kredytową, należy przeanalizować wiele informacji.

Ranking kart kredytowych dla każdego

Ranking kart kredytowych to bardzo przydatne narzędzie, dostępne na wielu stronach internetowych. Służy jako tabela porównawcza, pozwalająca w szybkim tempie zapoznać się ze szczegółami oferty poszczególnych banków. Rankingi takie porównują wysokość wartości RRSO, długość okresu bezodsetkowego, miesięczna opłatę za kartę, opłatę za samo wydanie karty, a także opłatę za wypłatę gotówki w bankomacie. Jest to zatem bardzo wiele danych, które w formie rankingu są łatwiejsze do porównania i zrozumienia. Oprócz tego ranking kart kredytowych często zawiera informacje na temat różnego rodzaju bonusów, promocji czy cashbacków. Tego typu akcje są organizowane przez banki, aby zachęcić nowych klientów do wnioskowania o kartę. I choć te promocyjne warunki zazwyczaj są udzielane tylko na krótki okres, w wielu przypadkach okazują się bardzo opłacalne. Zatem jest to kolejne kryterium, na które powinien zwrócić uwagę każdy, kto pragnie ubiegać się o swoją kartę kredytową. Na szczęście mając dostęp do dobrego rankingu kart kredytowych, na pewno łatwiej zdecydować, która oferta spełni wszystkie oczekiwania.